Jednodniówka w Londynie

Ruszamy do Londynu.

Wyjazd o 2 w nocy. Wylot z Katowic o 6.00.

Pierwszy raz trafiam do pokoju na kontrolę osobistą.
– Czy Pani przewozi coś w biustonoszu? Mam wątpliwości.
Bomby nie stwierdzono.

Na miejscu jesteśmy lokalnego czasu 7.30.

P1080472

Do kontroli paszportowej spora kolejka, osoby z paszportami biometrycznymi mają szybciej: same skanują paszport i dają sobie zrobić zdjęcie w kabince.

Spacerem podążamy w kierunku Oxford Street. Czasu nie ma wiele. Ze zwiedzania to było mniej więcej tyle:

P1080488

I główny cel: Primark. Na początku Oxford Street jest bardziej oblegany, na końcu drugi, mniej ludzi i większy wybór.

DSCN9295

Autobus powrotny mam o 16.20, jesteśmy na przystanku parę minut przed odjazdem. Przylot do Pyrzowic tuż przed północą. Po 24 h jesteśmy w domu.

Informacje praktyczne:

Przelot Katowice – Londyn Luton – 6 zł, Londyn Luton – Katowice 22 zł, linie WIZZAIR (plus zakup biletu dla osoby będącej członkiem Wizz Clubu)
– teraz to się trochę pokomplikowało (tylko zakupy ze specjalnego konta nie są obarczone opłatą za opłatę), ale dalej są osoby które pomagają w zakupach biletów.

Koszty dojazdu do Katowic (z Krakowa): 36 autostrada, 100 zł benzyna.

Parking: 15 zł doba. Tuż przed bramkami parkingu lotniskowego (trzeba skręcić w prawo, pierwszy dom po lewej) znajduje się parking ALDA. Dobre ceny jak i świetna lokalizacja.

Dojazd z lotniska do Londynu. Minibusy i autobusy firmy easybus.
Ceny zaczynają się od 2 funtów, wraz z wykupywaniem miejsc rosną.
Można kupić dojazd tylko do Earl’s Court – te są zwykle tańsze. Udając się na Oxford Street najlepiej będzie wysiąść/wsiąść na przystanku Marble Arch – Park.
Ponieważ często zdarza się, że busiki z Earl’s Court nie przyjeżdżają na czas lepiej wracać autobusem z Victoria Station lub wsiąść na następnym przystanku – Marble Arch – Park.
Bilety kupujemy na określoną godzinę, ale jeśli tylko są miejsca to możemy jechać do godziny wcześniej/później. Udało nam się zdążyć na zakupiony bus o 7.50, tylko, że jego nie było, do tego na 8.10 zmieściłyśmy się tylko dwie, pierwszeństwo mają osoby z biletem na daną godzinę. Druga para dojechała następnym, parę minut po naszym.

Jedzenie:

Jeśli przyjeżdżamy do Earl’s Court to wystarczy się cofnąć parę kroków, aby trafić do Tesco (a tam toaleta).

W kwestii obiadu polecany bywa Mr WU, chińska knajpa w formie bufetu, jesz ile chcesz za 5,5 funta (napoje za 1,3 f).

P1080511

Nigdy więcej. Zupa typu woda z kiełkami i kapustą. Sałatka kiełki i kapusta. Dwie potrawy z mięsem w których 80% stanowiła cebula. Makaron z sosem sojowym, ryż z jajkiem, sajgonki, kurczak i jeszcze coś w cieście. Można jeść, aby przeżyć, ale smak ma … (ciekawe czy ktoś kojarzy ten cytat).
Pizza Hut oferuje bufet do godziny 15. W cenie 7.5 funta można korzystać z baru sałatkowego, jeść pizzę i dwa rodzaje makaronów – następnym razem tam pójdziemy. W okolicy Mr Wu jest dużo innych knajpek z podobnymi lub odrobinę wyższymi cenami.

Zakupy:

Hania dostała gumki do włosów i skarpetki. Na skarpetki powiedziała, że nie chce takich, że chłopięce i rzuciła Pawełkowi. Pawełek powiedział, że też nie chce i rzucił dalej. Rafałek złapał z radością i krzyknął: „moje, moje”. Pawełek dostał piżamy dwie, z potworami, ciut większe (7-8 lat). Hania powiedziała, że też chce piżamy, że przecież ona uwielbia potwory. Rafałek z radością wykrzyknął „moje, moje”. Pomimo zapewnień, że będą jego jak tylko urośnie, szybko wciągnął na siebie górę, która sięgała mu za kolana. Następnie bezskutecznie próbował ubrać skarpetki. Rafałek dostał żelki Jelly Bean („moje, moje”), Pawełek się obraził i nie chciał jeść. Jednakże widząc, że nikogo to nie zmartwiło dołączył do konsumpcji. Żelki smakowały wszystkim, choć nie wszystkie.

Piżamy dwie – 6 funtów,
skarpetki dwie – 1 funt,
gumki 30 sztuk – 1 funt.
żelki – 1,69 funta.
Wrażenia bezcenne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: